Czy jest możliwa pożyczka na spłacenie komornika?

Posted on Posted inFinanse

Kłopotliwa pozycja płatnicza dotyczy wystarczająco sporej gromady Polaków. Nieraz opały mają jedynie charakter krótkotrwały, ale zdarzają się sytuacje wieloletnich problemów związanych z brakiem finansów. Jak se radzić w takiej sprawie, kiedy ciężko odkryć dobre środki pieniężne na normalne wydatki, a zadłużenie jest duże?

Debet na ratunek

Jedną z na ogół wykonywanych metod w wypadku problemów płatniczych zostaje zapożyczenie. Niektórzy pożyczają środki od rodziny i przyjaciół, inni używają kredytów bankowych. Aczkolwiek jednostki, które wpadły w spiralę kredytową i figurują w ogólnopolskim rejestrze dłużników pozostają pozbawione możliwości brania debetu w instytucjach bankowych, a rodzina także zapewne niezbyt chętnie pożyczy pieniądze. Jeszcze gorzej przedstawia się pozycja tych, w stosunku do których prowadzone zostaje postępowanie komornicze.
oszczędzanie

Pożyczka na spłatę egzekutora

Pożyczka z komornikiem na pewno cechuje się nadzwyczaj podwyższonym ryzykiem, a to z kolei podnosi koszty tego typu pożyczki, jednak jest ona wykonalna. Przed podpisaniem umowy powinno się natomiast uważnie przemyśleć, czy istotnie powinno się podjąć takie niebezpieczeństwo i nie ma innej opcji spłacenia egzekutora. Bezapelacyjnie wypada niezwykle wnikliwie przeczytać całą umowę i zwrócić specjalną uwagę na prawdziwe koszty pożyczki.
Na rynku jest stosunkowo dużo organizacji oferujących szybkie pożyczki bez weryfikowania zadłużenia danej osoby, jednak nie wszystkie są ciekawe. Mistrzowskim pomysłem wydaje się ocena wiarygodności firmy, a wolno to zareagować poprzez sprawdzenie opinii klientów na jej temat.

Pożyczka z komornikiem opłaca się w przypadku raczej małego obciążenia komorniczego, albowiem niektóre firmy oferują pożyczki za darmo, a więc bez prowizji i procentu, w kwocie do tysiąca lub maksymalnie dwóch tysięcy złotych. Wyższe sumy wiążą się bez wątpienia z oprocentowaniem i określoną prowizją. O czym wypada pamiętać? Pobierać pożyczkę to jedno, ale za każdym razem powinno się ją spłacić w wyznaczonym czasie.