Pożyczka bez wychodzenia z domu

Posted on Posted inPożyczki

Szukasz idealnego kredytu dla siebie, ale nie masz czasu na załatwianie formalności w banku? Obecnie na rynku finansowym dostępne są różne sposoby wzięcia pożyczki. Dla osób zabieganych lub takich, które mają trudności z wychodzeniem z mieszkania, szczególnie atrakcyjny może okazać się kredyt bez wychodzenia z domu.

Komfort przede wszystkim

Wizyta w placówce banku często wiąże się ze staniem w kolejce oraz długim załatwianiem formalności związanych z przyznaniem kredytu. To szczególnie uciążliwe w przypadku, kiedy nie mamy zbyt wiele czasu. Jest to również spore utrudnienie dla osób starszych. W związku z tym, banki oraz inne instytucje finansowe wyszły klientom na przeciw i od pewnego czasu oferują możliwość wnioskowania o kredyt za pomocą telefonu lub internetu, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem dla wielu ludzi potrzebujących gotówki.

przez telefon

Wystarczy telefon komórkowy

Aby móc starać się o kredyt bez wychodzenia z domu, wystarczy posiadać telefon komórkowy. Taką opcję oferują przede wszystkim instytucje finansowe, za pośrednictwem których, można pożyczyć mniejsze kwoty. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają jeszcze dostępu do internetu lub obsługa komputera jest dla nich zbyt skomplikowana. Jeśli zdecydujemy się na tego typu pożyczkę wystarczy jedynie:

– posiadać telefon komórkowy, którego numer jest na nas zarejestrowany;
– wysłać wiadomość tekstową o treści, którą określa instytucja finansowa;
– można również zadzwonić na infolinię danej firmy.

Następnie wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami, których udzieli nam pracownik firmy udzielającej kredyt. Należy przygotować dowód osobisty, a w niektórych przypadkach, dodatkowe dokumenty potwierdzające tożsamość. Umowa zostanie przesłana pocztą tradycyjną.

Szybko i wygodnie przez internet

Jeszcze prostszym sposobem jest uzyskanie kredytu za pomocą internetu. W takim przypadku zazwyczaj wystarczy wypełnić formularz i czekać na dalsze wskazówki. Również przy takiej formie zapożyczania, należy podać podstawowe dane osobowe oraz posiadać numer konta bankowego, na które zostaną przelane środki. Jeśli chcemy skorzystać z kredytu, który oferowany jest przez bank, w którym posiadamy już konto, należy wysłać elektroniczny wniosek znajdujący się na stronie internetowej naszego banku. Jeśli zależy nam na ekspresowej pożyczce, można skorzystać z oferty instytucji pozabankowych czyli tzw. parabanków, gdzie decyzję o przyznaniu kredytu dostaje się zazwyczaj w kilka minut. Tego typu pożyczki wiążą się jednak zazwyczaj z dodatkową, wysoką prowizją. Aby dowiedzieć się więcej o tej metodzie zaciągania kredytu, odwiedź stronę: http://finansowaparabola.pl/kredyt-bez-wychodzenia-z-domu.html.

Korzystaj i zwracaj w terminie!

Zazwyczaj pożyczone środki przelewane są bezpośrednio na nasze konto, jednak czasem istnieje dodatkowa opcja dostarczenia ich bezpośrednio do naszego miejsca zamieszkania. Zawsze należy jednak pamiętać, aby zwracać pieniądze w terminie – w przeciwnym razie zostanie doliczona nam dodatkowa prowizja, która zazwyczaj jest dość wysoka. Pożyczkę możemy zwrócić za pomocą przelewu na określone w umowie konto bankowe. Aby uniknąć wszelkich ukrytych kosztów, zawsze warto dokładnie przestudiować treść umowy, którą podpisujemy.