Reklamy pożyczek i kredytów gotówkowych w mediach przyciągają nowych klientów coraz to atrakcyjniejszymi warunkami kredytowania. Dajemy się skusić na pożyczki bez prowizji czy takie, których odsetki są wyjątkowo niskie. By dodatkowo ułatwić ten wybór potencjalnym klientom banki oraz instytucje spoza sektora bankowego proponuje pożyczki bez wychodzenia domu. Wszystko można załatwić dzięki dostępowi do internetu, nawet w kilkanaście minut. Przykuwające nasz wzrok coraz to nowe oferty zobowiązań finansowych sprawiają, że szybko podejmujemy decyzję o zaciągnięciu pożyczki by zrealizować swoje potrzeby materialne. Wielu z nas jednak po pewnym czasie zdajemy sobie sprawę, że ostatecznie koszt obsługi naszego zobowiązania jest wyższy niż proponowany przez innego rodzaju instytucje finansowe. Czy w takim razie możemy zmienić pożyczkodawcę na innego?jest to wykonane na drodze konsolidacji zadłużenia.

Konsolidacja długów – przenoszenie naszych pożyczek do innego banku

Domek z puzzli z obrazkiem banknotów euro

Przeniesienie kredytów jest możliwe, w postaci konsolidacji zadłużenia

Przez termin konsolidacja należy rozumieć fuzję kilku zobowiązań finansowych w jedno przy zachowaniu ujednoliconych stóp procentowych. Dzięki temu zabiegowi ostatecznie spłacamy tylko jednak kredyt, czyli jedną ratę miesięcznie zamiast kilku. Zyskujemy też dłuższy okres potrzebny na zwrot naszego zobowiązania. Z kolei ostateczna wysokość raty miesięcznej jest niższa niż suma wszystkich do tej pory regulowanych rat z tytułu posiadanych zadłużeń. Zalet jest wiele, o czym możemy dowiedzieć się choćby z portalu https://gg2010.pl. To wszystko brzmi zachęcająco, ale kiedy tak naprawdę moglibyśmy przenieść pożyczki do innego banku?
Nie jest tajemnicą, że oferty bankowe są tak skonstruowane by nęciły konsumentów a jednocześnie pożyczkodawcy mogli na nich zarobić. Dlatego często nie zdajemy sobie sprawy z wysokości kosztu zobowiązania i przepłacamy, podczas gdy inny bank proponuje znacznie tańsze pożyczki. W takim wypadku możemy spróbować aplikować o kredyt konsolidacyjny. Można to robić w dowolnej instytucji z sektora bankowego, która oferuje konsolidację długów. Nie trzeba w danym banku zakładać konta, wystarczy wypełnić wniosek o kredyt konsolidacyjny i dostarczyć dokumenty potwierdzające dochody oraz wszelkie umowy z tytułu spłacanych obecnie zobowiązań finansowych.

Kredyt konsolidacyjny to dobre rozwiązanie pod warunkiem, że jesteś w stanie regulować swoje zobowiązania w wyznaczonym terminie. Jeśli twoja zdolność kredytowa na to nie pozwala, po pierwsze nie otrzymasz oferty kredytu konsolidacyjnego, po drugie istnieje duże prawdopodobieństwo, że spłacie nowego kredytu także nie podołasz. Bowiem konsolidacja to nic innego jak kolejna umowa na kredyt, choć wydaje nam się to korzystne rozwiązanie, nadal jesteśmy dłużnikami.

Kategorie: pożyczki na raty